''Sanalda Bizim Sesimiz''
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

''Sanalda Bizim Sesimiz''

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Ebruli - Arsız Bir Nefesleniş / Nail varal
Şükeyra 3- Cengizhan KONUŞ I_icon_minitimePaz Eyl. 02, 2012 3:11 pm tarafından zahide

» Ebruli - Sevmiyor Ressamlar Seni / Nail Varal
Şükeyra 3- Cengizhan KONUŞ I_icon_minitimePaz Eyl. 02, 2012 3:08 pm tarafından zahide

» Değmesin Gözlerine Ayazlar / Nail Varal
Şükeyra 3- Cengizhan KONUŞ I_icon_minitimePaz Eyl. 02, 2012 3:04 pm tarafından zahide

» Gülüşlerinin İntiharında Büyüttüm Seni Ben / Nail Varal
Şükeyra 3- Cengizhan KONUŞ I_icon_minitimePaz Eyl. 02, 2012 3:01 pm tarafından zahide

» Karbeyaz Gülüşüne As Beni / Nail Varal
Şükeyra 3- Cengizhan KONUŞ I_icon_minitimePaz Eyl. 02, 2012 2:46 pm tarafından zahide

» Kayıp Kentin En Gerçek Hikayesi / Nail Varal
Şükeyra 3- Cengizhan KONUŞ I_icon_minitimePaz Eyl. 02, 2012 2:21 pm tarafından zahide

» Muhabbet Odası (Giriş)
Şükeyra 3- Cengizhan KONUŞ I_icon_minitimeSalı Ara. 22, 2009 11:28 pm tarafından Mavi güverte

» Şimdilik Yeni Radyo'muz Hayırlı Olsun!
Şükeyra 3- Cengizhan KONUŞ I_icon_minitimeSalı Ara. 22, 2009 11:25 pm tarafından EyLüL

» EzeL ; Bir İntikam Hikayesi !
Şükeyra 3- Cengizhan KONUŞ I_icon_minitimeSalı Ara. 22, 2009 11:20 pm tarafından EyLüL

En iyi yollayıcılar
EyLüL
Şükeyra 3- Cengizhan KONUŞ I_vote_lcapŞükeyra 3- Cengizhan KONUŞ I_voting_barŞükeyra 3- Cengizhan KONUŞ I_vote_rcap 
kevser
Şükeyra 3- Cengizhan KONUŞ I_vote_lcapŞükeyra 3- Cengizhan KONUŞ I_voting_barŞükeyra 3- Cengizhan KONUŞ I_vote_rcap 
SiyahBeyaz
_aLeyNa_
Admin
MrObut
ruseda
Mavi güverte
Lider
AsiLTurk
Günün Ayeti

Namaz Vakitleri

Şükeyra 3- Cengizhan KONUŞ

YazarMesaj
kevser
Moderatör
Moderatör
kevser

Rep Puan : 2

Şükeyra 3- Cengizhan KONUŞ Empty
MesajKonu: Şükeyra 3- Cengizhan KONUŞ   Şükeyra 3- Cengizhan KONUŞ I_icon_minitimePtsi Ara. 21, 2009 9:29 pm

Şükeyra-3 (Nokta )

Aşk, unutma! La ilahe illallah…

Düş gördüm. Ayva sarı, nar kırmızı, gece örtücü ve gündüz aydınlığa sabırsızken düş gördüm. Ellerin toprağın teyemmümünü avuçlarken, gözlerin bahardan çıkıp gelmiş aşkın gerçeğiydi. Saçlarından yapılmıştı kefenim; besbelli güpegündüz ölmüştüm. Sende ölmüştüm sen diye bilinen aşkın ezel hatırası için. Mevsimlerden geçtim yüzünün beyaz bulutuna sığınarak. Selam söyledim saçlarına yağmurlarla Şükeyra, göğün mavisine el ettim.

Ben tıpkı sen.
Aynı sen.
Aşkın aynasında gördüğüm cemalin ismi de, sireti de sen.
Ayna aynı sen.
Aynı ayna sen.
Sen ayna aynı.
Ben kimim bu kadar senken Şükeyra?

Kapanan yolları kavuşturmaya gücü yeter mi yakınlıkların? Uzak düşler kurdum son nefesinde ağlamaya hevesli. Cenin hâlim gibi çaresizlikten ibaretti benliğim. Kelimelerin akıbetine saklı sona saklandım. Sonunda başa döndü hikâyem. Dikenler topladım saçlarımın arasından. Tırnak diplerimde eski bir cinayetin aziz hatırasına rastladım. Bastığım toprakta izim, aynadaki yüzümde kırgınlığım bile kalmadı. Ben ben diye kimi yaşatayım ölmüşlüğümün çelimsiz canında?

Seni anlatamam kendime bile gülden güzel Şükeyra. Kıyametin ip uçlarına değen kirpiklerine dokunamam ‘’Bismillah’’ demeden. Ömür şehrine girmenin haz noktalı saltanatını süremem dudağına yağmur olmadan.

Yerin benim yanım.
Yanın benim yerim.
Son. Nokta.
Nokta. Son.
Son’rası son’suzluk.
Aklı olan bilmesin aşkı.
Aşkı bilen akil olmasın.
Olan ve olmayan aslında son. Nokta’ya nokta.

Kanımda biriken ölümlerin dirilmişliğini kent meydanlarında ağlattım. Ufaldı gözümde gözyaşım bin debdebeyle. Kanı helal, canı aşktır dedi aşk benden yana. Ben aşkın haramlığı içinde bir helal bulamadımsa sen bu kadar doğrunun içine bir acı doğrayamadın mı Şükeyra? Uçsuz uçurumlar topladım kederimden ömrümü sağaltmak için. Son umutta bitince geçtim hayatın son kavşağından gözlerine çarpmadan. Her aşk kendi yolundan mesulmüş de yol yorgunluğu aşkın yönsüzlüğüne işaretmiş. Kırılan kalbimi bana getir Şükeyra, canının üzgünlüğüne iliştireyim. Yırtılmamış göğün mavisini yüzüne dikeyim de ağladığın belli olmasın. Ağlarsan yarasından ele vereceksin sevilmişliğini.

Ayrılığın hesabına baktığım fallardan yine yayrılık çıktı. Gözümde bir sensizlik serencamı; sızlayıp duracakmış gitmekle kalmak arasında üç vakte kadar. Uğruna yandığım saç telini ve tenime sürerken avunduğum kokunu ömrüme yaftala. Kan kaybından ölmem korkma. Ne kadar ağrıtsa da içime dokunmuşluğun ben aşkın sürgünüyüm nasılsa. Susuyorsun: Gözlerim Yusuf kuyusunda Züleyha gibi.

Ben benden uzaklaşıp kendimden sıyrıldıkça hayatı kaybettim. Nasıl bir bedeldi ki hayat alnımın ortasındaki yazgıyı yitirmeye kelepçeli doğdum? Hesabı yanlış yapılan ömrün vakti ölümden dönmedi. Yağmura karışan sesimle çağırdım gidip dönmeyen gülüşünü. Dile kolaydı aşk, aşka zordu. Zamandan önce geldim kendime, sana gelmek için zamandan geç kalktım. Boşluğa saplanmış cesaretin korkaklığını diledim diye bu dilbaz hüzünde, bu ıslak gülüşte neden hep ben töhmet altındayım? Aşk kendinden menkul varlığın yok olmasıysa sadece, ben razıyım yüzünün yurdunu soluksuzca keşfetmeye Şükeyra.

İsminden başka ne kalacak senden aşk? : Cevap bir yoldan gelirken ben yolumu şaşırdım gözlerinde. Fire verdim her harfin dokunuşunda. Yazdım suskun cümlelerin evvelini. Sen vaktinden önce ezberlenen ağıt mıydın da yazamadım seni kaderimle yan yana? Yarınsızlıkla suçlanan öykünün bitap kahramanıydım. Sonumu hep baştan yaşadım. Çaresizliğime alkış tutsada nahak yere küflenen ağlayışlar, gözlerim bakışından emanet. Uyandır beni sana; acı ancak en baştan okununca yazılabiliyor iki kişilik duruşla. Oysa sussam hiçbir şeyin bedeli olacaktın. Hükmü hep sonraya ertelenen kalem gibiydin; kelamı ezber edilememiş. Şimdi çevir yüzümü sana, ömrümü, canımı, kalbimi, aşkımı çevir sana Şükeyra; seni bulacaksın karşında. Seni böyle sevdim ben.

Değişen zamandı aşk içinde, dönüşen aşktı zaman içinde. Seni sevmek suskunlukla yazılmış hikâyenin noktasını koyamamak, belkide noktadan önce her şeyi söylemiş olmak. Sustum: Gel en helalinden biz olalım seninle Şükeyra.

(içinde olup okumak var, göz gezdirip okumak var. ilk ikisi nerde diyenler olursa eğer, onlar da mevcut. ama benim böyle sıralama yapmamın kendimce nedeni var.) ...

Şükeyra 3- Cengizhan KONUŞ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» CENGİZHAN KONUŞ / oradayım...
» Şükeyra-12 (Güzelliğin Yüzüme Düştü; Çatladım)